15 Mar 2018
pružina
Author: taymtaym
Source: http://www.flickr.com
Pružiny jsou široce používané v rozmanitých odvětvích průmyslu – třeba ve výrobě ohromných mechanismů (aut, strojních vybavení a zemědělských strojů) a zcela malých, docela delikátních měřících přístrojů. Z toho důvodu docela velký zájem zákazníků o ně nestanoví v současné době vůbec překvapení. Určitě tak rozsáhlé použití pružin má vliv na rozsáhlost žádaných podmínek pružin, a z tohoto důvodu dnes na trhu jsou dostupné pružiny v nejrozmanitějších rozměrech a fyzických vlastnostech.
15 Mar 2018
Pružiny
Source: http://www.vanel.com
Zkrutná pružina je šroubovitá válcová pružina, která má alespoň jeden a půl činného závitu. Je kvalifikovaná uchopovat vnější energie působící v jejích plošinách svislých k ose vinutí působící točivý okamžik ve smyslu svinování nebo rozvinování. Drát je při působovaní zkrutné pružiny namáhán na ohyb.
15 Mar 2018
Tlačné pružiny
Author: Daren
Source: http://www.flickr.com
Malokdo ví, že je několik druhů per. Skoro všichní z nás slučuje pera jen s pružinami tlačnými, které jsou nejpopularnějším druhem pružin. Je to základní a mnohokrát rovněž i koneční mysl lidí, kdy musejí něco řict o perách. Táto věc je víc komplikovaní než myslíte.

Pages

Subscribe to karee.cz RSS