11 Jul 2018

Fototapeta - opravdový hit posledních měsíců, který očaruje každého milovníka nádherných interiérů

Submitted by addmean
Chceš mít originální bydlení? Rád experimentuješ a aranžuješ obytné prostory? Máš rád svěží ozdoby a zajímavé bytové doplňky? Fototapety jsou pro Tebe!


Co to jsou fototapety a kde je možné je koupit?


fototapety do ložnice
Author: Pixers
Source: Pixers


Pod pojmem "fototapety" rozumíme velkoformatové snímky, nebo grafické motivy natištěné na papírovém, nebo vliesovém základě, které fungují jako normální tapety. V posledních letech obrovský úspěch u českých zákazníků mají zmíněné vliesové fototapety. Jejich lepení je totiž velmi snadné - lepidlo se nanáší pouze na stěnu. Kromě toho tento druh fototapet je omyvatelný, trvalý a mnohem odolnější proti oděrům než tradiční papír, což je velmi důležité v případě fototapety do koupelny. Fototapety se hodí k různým druhům povrchu - můžeme je lepit na zeď, sádrokartony či betonové panely. Obrovským kladem fototapet je také rozmanitost barev, vzorů a motivů. V obchodech s dekoračními předměty a tiskarnách zaměřených na velkoformátový tisk najdeme desítky různých fototapet - nám zbývá jen zvolit ten nejvhodnější vzor.


Nejpopulárnější vzory fototapet
fototapety do koupelny
Source: http://www.sxc.hu/


Fototapety mají hodně přednosti. Dokážou oživit každý pokoj, opticky zvětšit prostor, anebo úplně změnit atmosféru našeho bydlení. Pokud plánujeme nákup fototapety, musíme pečlivě vybrat její materiál a motiv. Fototapety do ložnice měly by být elegantní, laděné do neutrálních vzor a odstíny šedé, bledomodré či světle žluté barvy určitě změní naší ložnici v kouzelnou odpočinkovou místnost -


V případě, že hledáme fototapetu do kuchyně můžeme vybrat něco barevnějšího. V nabídce tradičních a Internetových obchodů jsou stovky fototapet s rostlinnými motivy ve šťavnatých barvách. Do kuchyně se také hodí fototapety se vzorem jídla.