29 Aug 2018

Co je jednou z nejdůležitějších věci na farmě? Kvalitní nádrže!

Submitted by addmean
Úspěšné pěstování rostlin není možné bez chytrých investicí a nákladů. Naštěstí dnes zemědělci mají k dispozici hodně skvělých technologických řešení, které nejen zjednodušují práci na poli, ale rovněž výrazně snížují spotřebu vody, pomahájí chranit životní prostředí a šetřit peníze.


osiedle
Author: Włodarzewska S.A.
Source: Włodarzewska S.A.
Nepostradatelným elementem výbavy každé moderní farmy jsou samozřejmě různé druhy nádrží. Při pěstování rostlin se totiž používá hodně substanci, které je třeba někde skladovat.


Výnosné pěstování zeleniny či obilovin není dnes možné bez hnojiv, čili směsi látek, které se používá za účelem dosažení maximální rychlosti růstu rostlin a úrody bez vady na kráse. Hnojivá lze roztřídit do několika skupin: jsou tekutá a tuhá, organická a Průmyslová, jednosložková a kombinovaná, kyselá, zásadITá či neutrální. Bezpečné skladování a transportování tekutých hnojiv umožňují pořádné nádrže. Stacionární nádrže se produkuje především ze smaltovaných plechů, zatímco převozní nádrže jsou nejčastěji vyráběný z kvalitního plyethylenu, který je bezpečný a nepodléhá korozi. Převozní nádrže jsou velmi lehké, díky čemu transport hnojících směsi je snadnější.


tkanina
Author: Duravit
Source: Duravit


Každá moderní farma mělo by být rovněž vybavené nádrží na dešťovou vodu. Tyto nádrže mají za úkol zachycovat srážkovou vodu, kterou můžeme pak využít na zalévání našich záhonů ze zeleninou či trávníků.


V nabídce specializováných obchodů jsou k dostání plastové nádrže, vidět plastové nádrže nádrže z betonu a z sklolaminátu, přičemž experti jsou shodní: nejlepší volbou je rozhodně první ze zmíněných typů. Plastové nádrže jsou mnohem lehčí než ty vyrobený z betonu, mají opravdu velkou životnost a jejich instalace není vůbec komplikovaná. Investice do plastové nádrže na srážkovou vodu se určitě vyplatí!